Halı yıkama yaşamış olduğumuz ortamda, evlerimizde, iş yerlerimizde kısaca bulunduğumuz her ortamda sağlık açısından çok önemli yer tutar. Halı evde ya da iş yerinde üzerine basılan bir emtia olduğu için toz ve kirlere çok fazla maruz kalır. Oluşan toz, kir, leke ve bakterilerden kurtulmak için en doğru yol doğru sistemle halıların yıkanmasıdır.Halılarınız eğer doğru bir sistemle yıkanmış ise temizlik ve hijyen açısından ilk günkü temizliğine kavuşur. Bu sebeple doğru sistemle ile halılarınızın yıkanması çok önemlidir.Fabrikamızda ilk işlemde halılarınız güçlü vakumlama ile tozlarından arındırılır.Lekeler gözden geçirilir.

Devamında otomatik makina ile bol sulama sayesinde kirlerin yumuşatılmasına geçilir. Bu işlemden sonra bitkisel şampuanlarla halıların sabunlama işlemi yapılır,takiben otomatik makina gidiş geliş fırça hareketleriyle halılarınız en ince noktasına kadar hiç bir noktası atlanmamak kaydıyla yıkanır. Takiben otomatik makina, fırça-gelberi sistemiyle halıları sudan arındırır. Bu işlem sonrası otomatik makina otomatik olarak halıyı rulo haline getirirken halının ters yüzünüde yıkar daha sonra santrifüj makinalarına alınan halı önce bol su ile tekrar durulanır ve santrifüjle %90-95 mertebesinde kurutulur.

Bu sayede halılarda saçakların boyanması ve renk karışımı gibi bir deformasyon doğmaz. Santrifüjden çıkan halılar 1-2 gün havalandırıldıktan sonra tekrar kontrolden geçer, varsa inatçı lekeler gözden geçirilir, fırçalamaya tabii tutulur ve arkasından rulo halinde naylon torbalara konularak teslim hale getiririlir.

HALI YIKAMA MAKİNAMIZIN ÖZELLİKLERİ

  • Ayarlanabilir fırça yüksekliği ile halılarınızın en etkili şekilde yıkanması sağlanır.
  • Otomatik su açma/ kapama sayesinde kirler yumuşatılır.
  • Otomatik sabunlama suretiyle bitkisel şampuanla halılar yıkamaya hazır hale getirilir.
  • Makina otomatik sistemi sayesinde el değmeden bitkisel şampuanla halıları yıkar.
  • Otomatik rulo ve yıkama imkanı sayesinde makina halının ters yüzünü de yıkar.
  • Makina üzerindeki özel fırça ile halıların her noktası aynı düzeyde yıkanır.